Як працює
Na-Starte.

Na-starte допомагає художникам, музикантам, кінорежисерам, дизайнерам та іншим творцям знаходити ресурси і підтримку, необхідні їм для втілення своїх ідей в життя.

Як це працює

Ми не вигадували принцип фінансування ідеї гуртом — ним користувались вже сотні років архітектори, письменники, політики. Сенс краудфандінгу простий: соціально значущий, проте коштовний проект втілюється у життя завдяки невеликим грошовим внескам небайдужих людей. Внески не благодійні — кожен спонсор після втілення проекту отримує безпосередньо пов’язану з ним винагороду.

Отже, Na-Starte принципово відрізняється від благодійності чи інвестування. Якщо в першому випадку гроші віддають лише за подяку, в другому — за відсоток від прибутку компанії, то в краудфандінгу людина заздалегідь «купує» майбутній результат реалізації проекту. Наприклад, вкладаючи гроші в тираж книги, спонсор отримає один примірник, або його ім’я вкажуть в титрах профінансованого фільму, або йому першому надішлють новий гаджет, якому він допоміг з’явитися на світ.


Na-Starte пропонує збирати гроші, використовуючи одну з двох систем фінансування: «все або нічого» чи гнучку систему. Принцип «все або нічого» означає успіх проекту лише в тому випадку, якщо до кінця встановленого терміну зібрано повну суму (чи навіть більше). Гнучка система встановлює для автора певний процент, досягши якого можна вважати проект успішним. Це мінімальна сума, необхідна для якісного результату.


Ми знаємо, що не кожен автор проекту може віднайти в собі бізнесмена чи спеціаліста з реклами, щоб самостійно зробити професійну презентацію ідеї. Тому ми створили на платформі єдину в країні безкоштовну школу краудфандінгу. У ній зібрані універсальні практичні поради і приклади не з типових підручників чи бізнес-семінарів, а з особистого досвіду нашої команди. За роки праці ми не лише допомагали запускати проекти іншим, але й самі не раз користувались суспільним фінансуванням.

Наверх