Книга «Моя участь у визвольних змаганнях 1917-20 р

Oleksandr Beilyk
  • Код для блога

Про Проект

У 1966 році у Канаді була видана книга спогадів Сотника УГА (Української Галицької Армії) та УНР (Української Народної Республіки) Осипа Станіміра "Моя участь у визвольних змаганнях 1917-20 рр." 

 

Книга є справжнім історичним джерелом з унікальним аналізом тодішніх подій від людини, яка безпосередньо брала участь у війні ЗУНР з Польщею, поході УГА на Київ, боротьбу з московськими окупантами. У книзі автор викладає свою точку зору стосовно причин поразки українських визвольних змагань початку ХХ ст. Таких унікальних книг-спогадів від учасників тих подій є дуже мало. Пропонуємо кілька цитат з неї

 "Є німецька приповідка: „Die Erfahrung der anderen macht mich klug“, тобто — «досвід інших робить мене мудрим» і польська — «Мондри поляк по хпкодзє» та українська — «Я не винен, сусід винен!» — 3 повищого слідує, що німець вчиться на чужих помилках, поляк на своїх власних, а українець зовсім не вчиться, бо він не винен, а винен сусід: поляк, німець, москаль і т. д.

І тому наші святочні доповіді, спомини з минулого, а навіть і історія, переповнені чи то самохвальбою, чи наріканням на інших, на сусідів. А тверда дійсність говорить нам, що ми і тільки ми винні в нашому теперішньому положенню. Ми не знаємо себе, своєї історії і тому робимо ті самі помилки, що їх робили батьки і діди."

 ***

"Події  1917-19рр. в Україні вказують нам наглядно, що легше є державу здобути, ніж її вдержати. До вдержання і закріплення державности є необхідні два головні чинники — правопорядок і сильна дисциплінована армія, а того в нас тоді не було, а зате була воля і сваволя! Тому програна у Львові — це кінець галицької державности, а залишення Києва — це вже втрата соборної української держави. Ці світлі події, є рівночасно й трагічні, і ми повинні їх пізнати ближче. Наші архіви — військовий і політичний — здебільшого пропали. Тому обов’язком оставших ще при житті військовиків і політиків є ці події з наших Визвольних Змагань дорогою спогадів відновити, докладно і всесторонньо їх представити, з усіма подробицями, з добрими і злими сторонами, та відповідно насвітлити зі становища військового, політичного, економічного і національного, і в той спосіб дати нашим науковцям матеріял до критичної оцінки тих наших визвольно-державницьких змагань.

Пізнаймо себе, бо це є в інтересі дальших наших Визвольних Змагань!"

Осип Станімір

Враховуючи вищевказане, з'явилась ідея перевидати дану книгу з метою популяризації важливих сторінок нашої історії.

 

 

Проект не є комерційний, не направлений на продаж книг чи отримання матеріальної вигоди. Він є виключно соціальним, тому примірники отримують ті, хто профінансує друк книги. Також частину книг буде роздано військовослужбовцям.

Видання зацікавить, передусім, солдатів та офіцерів української армії, представників силових структур, любителів історії, а також усіх тих, хто вболіває за майбутнє нашої Держави.

Будьте гідними героїчного борця за Незалежність України долучіться до друку його книги та отримайте її екземпляр! 

 

FAQ
Що буде, якщо потрібної суми не збереться?
В цьому випадку гроші усім спонсорам повертаються назад. Разом з тим ми націлені зібрати усю суму, тому, якщо цікаво отримати примірник книги - підтримайте її друк!
Последнее обновление: 16/09/2015
Чудова ідея! А перевидання спогадів Валентина Сім.янціва, Івана Лютого-Лютенка та Михайла Дорошенка плануєте?
Все можливо, але всьому своя черга. Давайте, спочатку, зберемо разом кошти на книгу Осипа Станіміра та здамо її у друк.
Последнее обновление: 16/09/2015
спогади будуть доповнені фотографіями по темі, маса яких зараз виплили? можна також взяти звідси: http://muzejunr.io.ua/album А також сучасну наукову рецензію хотілосяб
"А ви готові підібрати такі фото або скласти наукову резенцію? Якщо так, пишіть нам на alexbeilyk@gmail.com
Последнее обновление: 28/10/2015
Доброго дня. Є кілька пропозицій щодо Станиміра. 1) у тиждневику "Свобода" за 1932 рік друкувались спогади - щоденник Володимира Левицького - хорунжого бригади Станиміра під назвою "Останній акт трагедії УГА". Я їх перенабрав у Ворд, скалав геограічний покажчик і працюю над іменним покажчиком. Ці спогади написані безпосердньо після подій і вони дуже доповнюють книгу Станиміра. Вони крім цієї газети більше не видавались. Пропозиція включити їх у це видання? 2) скласти до книги Станиміра іменний і географічний покажчик? З повагою Дмитро Левчук https://www.facebook.com/profile.php?id=100001814327111
Відповів у ФБ
Последнее обновление: 28/10/2015
У меня нет адреса почты. Как я могу отправить деньги и получить книгу.?Очень хочу ее иметь в своей библиотеке
напишіть мені на alexbeilyk@gmail.com
Последнее обновление: 04/11/2015
Щось не те з цією платформою. я закинув 300 грн. щойно, щоб проект практично завершити, а воно мені їх порахувало як 75 грн. це потрібно терміново виправити!
Зверну увагу адміністраторів платформи, чекатимем на вирішення. Не виключено, що ці кошти були/будуть зараховані із затримкою
Последнее обновление: 17/11/2015
Нарешті гроші зібрали... Ледь встигли, на грані фолу.... :) Коли тепер можна очикувати на свої екземпляри книг? І ви не відповіли на моє попереднє питання, відносно кількості примірників за закинуту суму. Можна мені на пошту.
Так, Ви отримаєте 6 книг а коли очікувати книгу написано у оновленнях до проекту.
Последнее обновление: 18/11/2015