Відновлення випуску національного журналу "ПЕРЕЦЬ"

"Перець" Журнал
  • Код для блога

Про Проект

Спочатку матеріал з Вікіпедії (частково скорочений):

Журнал започаткований як двотижневик під назвою «Червоний Перець», виходив російською мовою у 19271934 рр. у Харкові.

Головні співробітники: Остап ВишняЮрій Вухналь (Іван Ковтун), Юхим Ґедзь (Олекса Савицький), Антоша Ко (А.Гак), Б.Сіманців, К.Котко (М.Любченко) та інші.

Ілюстратори: О.Хвостенко-ХвостовО.ДовженкоА.ПетрицькийК. АгнітО. КозюренкоЛ. Каплан та інші.

Велику популярність журналу забезпечив Остап Вишня, який у слобожанців, на думку деяких літературознавців, був найулюбленішим письменником після Тараса Шевченка.

Крім політичної сатири (завжди з радянських офіційних позицій), «Червоний Перець» присвячував увагу боротьбі зі спекуляцією, безпорадністю адміністрації, бюрократизмом тощо, також побутовим справам.

У «Червоному Перці» була спеціальна рубрика для скарг читачів. Як, наприклад, скарга на завідуючого Куп'янським «Книгкульторгом», який у навантаження до карбованцевого блокнота продавав грифельну дошку по 6 карбованців за штуку. Автори, що друкувалися в «Перці» критикували «окремі недоліки» радянської дійсності досить гостро.

За це часто колективу журналу й перепадало, до прикладу, 28 вересня 1929 Політбюро ЦК КП(б)У ухвалено конфіскацію числа 15 журналу «Червоний перець» і оголосити в пресі постанову «з різкою політичною кваліфікацією карикатур, вміщених у журналі». Зміст характеризувався як «пасквіль, скерований проти творчої роботи, що її веде партія та робітничий клас, будуючи соціалістичну Україну». 20 жовтня 1929 постанова ЦК КП(б)У засудила № 15 журналу «Червоний Перець»; ухвалено переглянути весь склад редколегії журналу.

Від 1933 року в редакції «Червоного Перця» почалися арешти. Владі не подобалася критика в журналі. Членів редакції обвинуватили в тероризмі й у підготовці замаху на керівників КП(б)У та один по одному заарештували. Внаслідок репресій «Червоний Перець» перестав виходити.

Поновлений 1941 під назвою «Перець», виходив у Києві — перший номер вийшов 14 травня.

У повоєнні часи став одним із найпопулярніших видань в Україні та за її межами. Стоячи на прорадянських позиціях щодо зовнішньої політики, журнал критикував вади суспільства: пияцтво, бюрократію тощо. В ці часи у колективі працювали Гливенко Володимир ЛеонтійовичАрутюнянц Анатолій Саркісович.

На початку 1986 р. наклад «Перця» становив 3,3 млн прим. (для порівняння — тогочасний наклад московського «Крокодила» — 5 млн прим.). У 1970-1980-х рр. у касу ЦК Компартії України від продажу «Перця» щомісяця надходило 12 млн крб.

До 2014 року журнал в основному розповсюджувався за передплатою.

Тираж — близько 10 тисяч примірників у місяць.

На данний момент журнал було закрито по причині "нерентабельності". Не приносив прибутку. Ось так. 
На мою думку, в Україні існує не так мало періодичних видань, які мають набагато коротшу історію і ще меншу інформаційну завантаженість. Але їх чомусь держава фінансувала і фінансує. А ось журнал "Перець" з майже 92 літньою історією, який пройшов Війну, післявоєнні поневіряння, перебудову, кризи і дефолт, який можна вважати національним скарбом гумору і сатири - "не рентабельний". Не приносить кошти - значить на звалище історії. Ось така пам'ять у наших можновладців, які закрили цей без перебільшення, національно-історичний проект.

Кілька посилань -


http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%86%D1%8C_(%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB) - Вікіпедія, про журнал.


http://www.istpravda.com.ua/short/2013/09/27/136921/ - вісті про закриття, є гарні обкладинки-карикатури.

http://perec-ua.livejournal.com/  - тут можна скачати і почитати деякі номери журналу "Перець"

http://gazeta.ua/articles/history/_perec-zbirayutsya-zakriti/518318 - ще одна невтішна новина про закриття.

http://www.youtube.com/watch?v=RC5ssmC580s - відео від Головного редактора

http://tsn.ua/video/video-novini/znamenitiy-zhurnal-perec-zakrivayut.html - відео від агентства ТСН 

На даний момент ми маємо 2 цілі - "достукатися" до нинішньої влади, щоб вона підтримала і "реанімувала"  "Перець" і назбирати коштів для початкової роботи редакції, а точніше - для того, щоб робота просто почалася.


Будемо дякувати за будь-яку поміч - матеріальну, моральну, технічну, практичну, юридичну. 

1. Збір 300 000 грн поетапно.

2. Перші 26 000 грн підуть на 2 цілі - додатковий PR журналу "Перець" для залучення інвесторів і підтримання життєдіяльності редакційного відділу. Можливо на закупівлю тих матеріалів, які потрібні для первинного налагодження випуску нових номерів.

3. Подальші кошти будуть направлені на забезпечення матеріально-технічної бази нових випусків журналу "Перець

FAQ
Ваші платіжні реквізити, будь ласка!Я вже й сама думала, до кого б почати писати, та сподівалася на авторитети, які цим займалися вторік. Уже час повертати
Якщо ви не проти, то дайте Вашу електронну адресу і я вам скину реквізити. З повагою, Роман.
Последнее обновление: 26/06/2014
куди надсилати кошти для відновлення журналу "Перець"
Якщо Вам не Важко, будьте ласкаві написати мені на пошту perezukraina@gmail.com - там ми з Вами домовимося про Вашу допомогу і винагороду.
Последнее обновление: 03/08/2014
Вітаю! Які справи у "Перця"? Що можна зараз зробити? З повагою, Ігор Стамбол
Якщо Вам не Важко, будьте ласкаві написати мені на пошту perezukraina@gmail.com - там ми з Вами поспілкуємося про журнал.
Последнее обновление: 04/01/2015
30 грн.
Зібрано з 26000 грн.
1
Спонсорів
0 часов
до завершення
Від 1 грн. і більше

Мне ничего не надо, я просто хочу поддержать проект

До отримання: 08/2014
Спонсорів: 0
Залишилось: НЕОБМЕЖЕНО
Від 25 грн. і більше

Кожен, хто довірить нашому проекту 25 гривень - отримає місячну підписку (або сертифікат на підписку) на журнал "Перець"

До отримання: 11/-0001
Спонсорів: 0
Залишилось: НЕОБМЕЖЕНО
Від 30 грн. і більше

Кожен, хто довірить нашому проекту 30 гривень - отримає 3-місячну підписку (або сертифікат на підписку) на журнал "Перець" і пам'ятний жетон з написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ""

До отримання: 11/-0001
Спонсорів: 1
Залишилось: НЕОБМЕЖЕНО
Від 60 грн. і більше

Кожен, хто довірить нашому проекту 60 гривень - отримає 6-ти місячну підписку (або сертифікат на підписку) на журнал "Перець", пам'ятний жетон з написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ"", футболку з логотипом журналу і написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ""

До отримання: 11/-0001
Спонсорів: 0
Залишилось: НЕОБМЕЖЕНО
Від 90 грн. і більше

Кожен, хто довірить нашому проекту 90 гривень - отримає 9-ти місячну підписку (або сертифікат на підписку) на журнал "Перець", пам'ятний жетон з написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ"", футболку з логотипом журналу і написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ"" подарункову грамоту "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ" - "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ""

До отримання: 11/-0001
Спонсорів: 0
Залишилось: НЕОБМЕЖЕНО
Від 120 грн. і більше

Кожен, хто довірить нашому проекту 120 гривень - отримає річну місячну підписку (або сертифікат на підписку) на журнал "Перець", пам'ятний жетон з написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ"", футболку з логотипом журналу і написом "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ"" або "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ"" подарункову грамоту "Рятівник журналу "ПЕРЕЦЬ" - "Спасатель журнала "ПЕРЕЦ"", крім того - буде його прізвище ім'я та побатькові будуть написані в першому оновленному випуску журнала на сторінці "Наші рятівники".

До отримання: 11/-0001
Спонсорів: 0
Залишилось: НЕОБМЕЖЕНО