Школа Na-StarteРозробка проекту

Визначення винагород

Спонсор — не благодійник

Потрібно чітко розрізняти поняття спонсорства та благодійності. Вкладаючи гроші у ваш проект, спонсор очікує на певну віддачу. Він стає свого роду акціонером, купуючи не акції, а винагороди. Тому важливо подумати, що ви можете в якості цієї винагороди запропонувати. Все залежить від кінцевого продукту та способів його застосування.

Найлегший спосіб віддячити спонсорам — подарувати їм копії продукту. Якщо це фільм, разошліть їм копії дисків. Якщо це колекція футболок з дизайнерським принтом — подаріть кожному одну річ з неї. Не забувайте додавати відмінностей такому подарунку. Нехай на ньому буде позначка про участь в проекті чи дизайн, якого не буде більше ні в кого.

Можете запропонувати спонсорам проявити себе творчо в вашому проекті. Запросіть їх взяти участь в рекламному ролику, створіть разом з ними пам’ятний альбом з враженнями від участі в проекті. А, може, ви запишете разом свою нову пісню чи намалюєте картину, до якої кожен внесе свій штрих!

Подаруйте своїм спонсорам приємні спогади. Запросіть їх на свою виставку чи на зйомки фільму. Покажіть виробничий процес, запропонуйте взяти участь в майстер-класі.

Спробуйте придумати також винагороди для найперших спонсорів. Визначте кількість людей, виходячи з власних можливостей. Для цих людей ви зможете створити, наприклад, ексклюзивний одяг за індивідуальними мірками. А можете влаштувати допрем’єрний показ фільму чи спектаклю тільки для цього вузького кругу спонсорів.