← Блог

5 помилок, які заважають успіху проекту

Переглядів: 792    03/11/2014
5 помилок, які заважають успіху проекту

Згідно зі статистикою, 43 % всіх краудфандінгових проектів завершено успішно. І зібрали ці проекти загалом мільярд доларів. Про цей успіх прийнято говорити привселюдно. Але, з іншого боку, є ще 57 % кампаній, які не досягли бажаного результату. На них воліють не звертати увагу. Проте аналіз неуспішних проектів говорить про те, що всі автори припускаються однакових помилок під час кампанії зі збору коштів. І якщо взяти до уваги ці помилки, відсоток успішних проектів може помітно збільшитися.

Помилка № 1: Довге "розкачування"

«Ніщо не привертає увагу товпи краще за товпу», — говорить Алон Горен, засновник краудфандінгової платформи Invested.in. Якщо ви бажаєте досягти кінцевої мети кампанії, Алон рекомендує зосередитися на отриманні початкових 30 % суми в перші два-три дні. Це основний критерій, який показує іншим людям потенціал проекту. 

Долучайте до проекту, в першу чергу, найближче коло знайомих — родичів, друзів та перших відданих фанатів ідеї, відзначають експерти. «Адже ви не хочете розказувати незнайомим людям про свій проект, на рахунку в якого нуль»— каже Горен. — «Ви маєте показати, що людям це подобається і запропонувати їм долучитися до проекту».

Наприклад, технічні стартапи можуть також за декілька місяців на платформі запропонувати певному колу людей взяти участь в бета-тестуванні. На момент початку збору коштів вже можна отримати першу групу спонсорів. До того ж, отримати відгуки та створити емоційний зв'язок з проектом в цих людей. Таким чином, вони більш охоче ділитимуться проектов на власних сторінках в соціальних мережах. 

Помилка № 2: Впевненість в альтруїзмі спонсорів

Ваша мати може зробити внесок у проект, тому що вона вас любить (скоріше за все). Іншим спонсорам така мотивація навряд підійде. Що їм насправді сподобається — подарунки. 

Автори проектів мають ретельно продумати винагороди. Спонсори без сумнівів відадуть вам гроші, якщо ви запропонуєте їм щось насправді необхідне.

Більшість з успішних проектів на платформах працювали за принципом магазину подарунків. З допомогою платформи вони збирали замовлення на майбутній продукт. Коли годинник Pebble заробив на краудфандінгу 10,2 млн доларів, найбільш популярною винагородою серед спонсорів був власне годинник. Щоправда, через величезний попит доставка готових годинників була відкладена, а спонсори здійняли скандал в медіа. Творці продукту були просто не готові до такої зацікавленності в проекті. 

Також варто подбати про те, аби винагороди підкреслювали бренд, який ви створюєте.

Помилка № 3: Включити автопілот

Багато хто з авторів досі впевнений, що краудфандінгова кампанія зробить все самостійно. Насправді ж за всіма успішними проектами ховається величезна праця їх авторів чи спеціально найнятої для цього команди експертів. Необхідно розуміти, що краудфандінг — це перший крок до запуску серйозного бізнес-проекту і ставитися до нього відповідно.

Не сподівайтесь, що зумієте мобілізувати блогерів та ЗМІ для поширення інформації про проект в день його запуску. Для початку доведеться зацікавити їх, а до цього необхідно готуватися заздалегіть. До того ж, вони не писатимуть просто про краудфандінгову кампанію. Їм потрібен ексклюзив, інформація про прототип чи незвичайні специфікації продукту. Але щоб успішно завершити краудфандінговий проект, необхідно завчасно дізнатися, хто готовий  забезпечити інформаційну підтримку. 

Помилка № 4: Думати, що все відбувається онлайн

Не кожна краудфандінгова кампанія стає холодильником Coolest Cooler, який зібрав $7.5 мільйонів, потребуючи на початку лише 50 000. Автор цього винаходу Райан Греппер розповів про нього таким чином: «Це свято, замасковане у вигляді холодильника, в якому є все: змішування напоїв, музика та веселощі під час будь-якої вечірки під відкритим небом».

Це не означає, що ви можете організувати вечірку та запалити такий самий інтерес. Організуєте ви дворові гуляння чи показ тематичного кіно, а, може, прес-конференцію для залучення уваги — все це зможе пролити світло на ваш проект. Подієвий маркетинг все ще працює! 

Завдання в тому, аби правильно визначити цільову аудиторію та зрозуміти, як залучити людей, для яких проект є близьким за духом. Ви маєте розуміти, якого типу події люблять відвідувати ваші потенційні спонсори.

Помилка № 5: Не просити спонсорувати проект

Багато краудфандерів витрачають таку кількість часу на створення матеріалів для кампанії, наприклад, відео, що ігнорують інші важливі моменти: вони забувають попросити людей робити спонсорські внески.

Передавати друзям віртуальний капелюх для пожертувань може здатися незручним. Тому сфокусуйтесь на поясненні, чому проект важливий та яким чином матеріальна підтримка допоможе досягти мети. Адже внесок у проект — це часто емоційне рішення.

Успішні кампанії роблять ставку на бажання людини зробити безкорисливий внесок — навіть якщо він мотивований, наприклад, футболкою, яку отримують спонсори у винагороду. Не треба бути націленим лише на емоційність чи, навпаки, акцентувати увагу лише на досягненні грошової мети. Люди надто сконцентровані на грошах. Стратегія того ж холодильника виражена простою фразою: «Ваша підтримка будь-якого рівня робить наш продукт на крок ближчим до пляжу біля вас».

Регулярне спілкування з першими спонсорами проекту — і задовго до прямого прохання про спонсорство — може зробити спілкування з іншими спонсорами простішим. Дізнайтесь, якій соціальній мережі віддає перевагу ваша аудиторія, і подбає про свою присутність в ній. Адже спонсори можуть прийняти рішення про участь в проекті, вивчаючи ваші інтереси та надану інформацію про вас в соціальних мережах. Поварте, за вашою сторінкою можна дуже швидко визначити, наскільки вам цікавий проект та наскільки ви готові до його здійснення. Від інтернету не сховаєшся!

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх