← Блог

Акселератор vs інкубатор

Переглядів: 1502    11/05/2018
Акселератор vs інкубатор

Дуже часто підприємці, які тільки запускають свій стартап, стикаються з такими поняттями як «акселератор» та «інкубатор». Багато хто використовує їх як синоніми, що абсолютно не правильно. Звичайно, обидві програми забезпечують просування бізнес-моделі та стратегії, їх головна мета - доглядати за стартапом, щоб він став якомога більш цінним в очах інвесторів. Однак між акселераторами та інкубаторами існують ключові відмінності, про які ми розповімо в нашому блозі. Ви зможете визначити яка з програм більше підходить для вашого стартапа.
Мета


Інкубатори підтримують стартапи, які тільки виходять на ринок і роблять перші кроки в будівництві своєї компанії. У них, як правило, є ідея, але немає бізнес-моделі та стратегії переходу від інноваційної ідеї до реальності.

Акселератори сприяють зростанню вже існуючих компаній з ідеєю і бізнес-моделлю. Ці програми працюють з тим результатом, який вже був досягнутий стартапом і допомагають прискорити темпи зростання, розвитку, щоб привернути увагу інвесторів і ключових впливових осіб.


Тривалість


Інкубатори не мають чітких часових рамок роботи з тим чи іншим стартапом. Вони орієнтуються на довговічність стартапа і менш стурбовані тим, як швидко компанія зростає. Інкубатори нерідко наставляють стартапи більш ніж півтора року.

Акселератори працюють протягом чітко встановленого терміну, який зазвичай становить від трьох до чотирьох місяців. Протягом цього періоду стартапи будують свій бізнес за підтримки наставників і капіталу, якіх надає програма. В результаті стартапи отримують можливість віддати свій бізнес інвесторам.


Процес подачі заявки


Інкубатори інвестують час та ресурси в розвиток місцевих стартапів. Їм, як правило, доручається створення робочих місць або пошук способів ліцензування інтелектуальної власності. Стартапи є каналом для виконання обох. Інкубатори менш впливають, так як їх метою є стартапи, які мають перспективи розвиватися. Підтримка і виходжування місцевих стартапів є частиною їхнього характеру. Тому навіть повільно зростаючий, менш масштабований бізнес є хорошим кандидатом для інкубатора.

Акселератори використовують більш традиційну і формальну модель входу до програми. Учасники повинні подати заявку на обрану кількість позицій. Конкурс зазвичай дуже високий, так як акселератор повинен вибрати кращі стартапи з усієї країни. Вибирають найбільш масштабовані, інвестиційно привабливі і ті, які демонструють здатність швидкого зростання протягом декількох місяців.

Формат роботи


І інкубатор, і акселератор пропонують формат співпраці і наставництва. Це дозволяє стартапам спільно використовувати простір, а також мати доступ до безлічі ресурсів і зворотного зв'язку. Обидва також надають наставництво від досвідчених підприємців і бізнес-експертів.

Інвестиційний капітал


Інкубатори традиційно не пропонують капітал стартапам і часто фінансуються університетами або організаціями економічного розвитку. Вони, як правило, не претендують на частку в компанії, яку підтримують, а стягують фіксовану плату за свої послуги.

Акселератори вкладають певну суму капіталу в стартапи в обмін на визначену частку капіталу. Завдяки цим інвестиціям, акселератори несуть велику відповідальність за успіх запуску стартапу.


Під час прийняття рішення про те, яка програма більш підходить для їх стартапу, підприємці повинні грамотно оцінювати свої можливості і визначати стратегію розвитку. Обидві програми надають значні переваги, потрібно лише правильно визначити в який момент одна чи інша підходь для вашого бізнесу.
 

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх