← Блог

Абетка краудфандинга. Частина 1

Переглядів: 770    04/08/2014
Абетка краудфандинга. Частина 1

Більше, ніж просто гроші — якщо ви розглядаєте краудфандинг просто як спосіб легко заробити грошей, отже ви все зрозуміли неправильно. Так, ви справді заробите грошей, але краудфандінг — це можливість налагодити зв’язки, створити аудиторію проекту, підняти «шум» навколо власної ідеї, протестувати її можливості вижити в ринкових умовах, отримати навички ведення бізнесу, керування власною справою та навчитися залучати людей до створення чогось значного. Чітко окресліть свою мету та зумійте отримати грандіозну за масштабами користь з проекту, навіть якщо не зберете потрібну суму.

Бюджет — це реалістична сума грошей, яку вам під силу зібрати в інтернеті. Ваш бюджет детально розписаний та прозорий? Ви включили до суми вартість винагород та комісію? Коли один потенційний інвестор запитав в автора стартапу, звідки в його бізнес-плані такі цифри, то отримав відповідь: «Ну, нам необхідна добра зарплатня!». Звичайно, що грошей стартап не отримав.

Відео — чудове відео змушує опис проекту ожити. Шанси на успіх з якісною відеопрезентацією виростають на 50 %. Потенційні спонсори залучаються картинкою. Вмовте своїх друзів допомогти зняти відео чи знятися в ньому самим. Будьте впевнені, що доклавши зусиль до знімання, вони обов’язково поділяться відеороликом на своїх сторінках в соціальних мережах.

Відсутність вигоди — неприбуткові спонсорські внески наразі актуальні як ніколи, фондові інвестиції з відхиленням до отримання прибутку з проекту не можуть змагатися у привабливості. Краудфандингова кампанія потребує від автора проекту чи команди інноваційного підходу до пошуку коштів, до комунікації зі спонсорами. В цьому випадку простим щотижневим звітом про зроблену роботу не обійтись. Доведеться постійно шукати нові контакти та засоби спілкування. Цим краудфандинг як раз цікавіше та ефективніше для розвитку особистісних якостей.

Вміння розвеселити — риса, яка завжди привертає до себе. Якщо ви вмієте змушувати людей посміхатися, ви стаєте на крок ближчим до перемоги. Ми підтримуємо людей, яким довіряємо та які нам подобаються.

Друзі та сім’я — більше за все грошей на проект надходить з найближчого оточення автора. Як правило, саме вони вкладають 40 та більше відсотків бюджету. Ланцюг більше ніж очевидний: ваші друзі, дузі друзів та інше. Чим далі будується ланцюг замученості, тим більше друзів в результаті дізнаються про проект, зроблять внесок чи передадуть інформацію далі.

Жаргон — це саме те, від чого ваш опис варто очистити повністю. Це загальне правило незалежно від тематики проекту — чи ви 20-річний стартаперу, чи будівельник на пенсії. Попросіть різних людей прочитати вголос ваш опис. Попросіть бізнесмена, дитину, рідну бабусю — кого завгодно. В будь-якому разі проект має звучати зрозуміло та лаконічно.

Залучати ваші соціальні контакти — не означає просто розповісти про проект. Опис проекту має не просто розповідати історію стартапу, але залучати читача до проекту. Він має бути натхненим та зацікавленим. І знову нагадування: подивіться на опис з точки зору читача — який акцент в тексті спрацює на залучення спонсора якнайкраще? Від ступеню особистої зацікавленості залежить те, наскільки активно спонсори розповідатимуть про проект своїм знайомим та друзям.

Запуск проекту варто організовувати тоді, коли ви впевнені, що перші 20 % профінансують в перші години. Коли незнайомі люди зайдуть на вашу сторінку, побачать, що проект живий та активний. Людина — істота стадна, психологічно йому набагато легше долучитися до проекту, коли він бачить цікавість інших людей. Якщо ваші друзі та сім’я не цікавляться проектом, то чому мають інші?

Інвестиції в краудфандингу — це не той внесок, який дозволить подвоїти ваші статки. Спонсоруючи краудфандинговий проект, ви отримуєте матеріальну винагороду. Зазвичай автори надають достатньо широкий набір винагород, який зможе задовольнити запити людей різних інтересів та смаків.

Команда — чим більша, тим веселіше. Кожен в команді має «палати» проектом — від волонтерів до керівників. Якщо всю роботу скинуто на плечі однієї людини, результату не буде. Хто має бути в команді? Люди, які готові без кінця спілкуватися про проект в соціальних мережах. Люди, які можуть вмовити вас купити старий автомобіль — вони мають залучати кожного спонсора особисто. Люди, які тонко реагують на настрої аудиторії та щохвилинні потреби — нехай генерують ідеї, це важливо.

Креатив — бізнес-план, опис, прохання вкласти гроші — все це має бути цікавим та сучасним. Всі мають раптом зажадати взяти участь у проекті — найближчі друзі та зовсім незнайомі люди. Смертельно нудний опис з абсолютно безглуздими та недоцільними винагородами, включно із розсилкою декількох особистих листів та постів у фейсбук, не зроблять ваш проект успішним.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх