← Блог

Історія успіху - молодіжний журнал «PROactive».

Переглядів: 734    20/12/2016
Історія успіху - молодіжний журнал «PROactive».

PROactive — журнал для молоді, яка бажає запустити власний проект. Крім того, журнал пропонує надихнутись прикладами успіхів, підглянути лайфхаки та поради, відслідковувати анонси тренінгів та семінарів.

Цьому Світу потрібен новий герой

Привіт, я Артем Рудометкін. У 2006 році я переїхав до Одеси вчитися в ОНУ ім. Мечникова на спеціальність політологія. З самого початку навчання намагався займатися громадською діяльністю, однак, відбувалося це в основному рідко. Після того як пройшов стажування у Верховній Раді України розпочав вести активну громадську діяльність та разом з подругою створили громадську організацію. Одним з перших проектів, які ми вирішили зробити став рекорд України на найдовшу Валентинку. Після цього пішла низка інших проектів: конференції, різні благодійні акції, освітні табори. У 2014 встановив ще один рекорд України - наймасовіше Водохресне купання.

Я завжди прагнув отримати нові знання в сфері створення і реалізації проектів. На заняттях в черговій проектній школі помітив, що у більшості виникають одні і ті ж питання. Так народилася ідея створити журнал. Уже в школі став подумки «формувати» команду. І після повернення точно знав, кого на яку посаду буду залучати. Зібравши всіх в кафе, розповів про ідею — хлопці відразу загорілися і, позначивши для себе терміни, приступили до роботи. На той момент ні у кого з нас не було досвіду ні в верстці журналів ні у видавничій справі. Було кілька хлопців, які навчалися на факультеті журналістики. Спочатку ми визначили для себе, що журнал повинен бути в друкованій та електронній версіях. Тому почали шукати можливості для друку журналу. Своїх коштів на це не вистачало, стали подаватися на гранти. Отримували відмови з причини того, що випуск журналу є інституціональною діяльністю (прим. Постійної).

Через терни до зірок

Вирішили звернутися до краудфандинга. До запуску проекту підійшли відповідально і в першу чергу стали працювати над випуском перших номерів, щоб привернути увагу і показати на що пропонуємо вкласти кошти. Кампанія тривала 60 днів. З боку здається, що в краудфандингом немає нічого складного — придумав класну ідею, створив прототип, залив на платформу і до тебе всі побіжать давати гроші.

На практиці виявилося інакше — твій проект ні то що нікому не потрібен, про нього взагалі мало хто чув. Просування компанії зі збору коштів виявилося найбільш трудомісткою роботою. Мало написати пост у себе в соц. мережах, стали писати всім приватні повідомлення. У певний момент ми сумнівалися: «так чого йому / їй писати, він точно не зацікавиться і не підтримає». Це було головною помилкою. Для себе зробили перший висновок, що ніколи не треба вирішувати за іншу людину і другий — підтримати проект можуть ті, від кого найменше очікуєш.

Основні надходження прийшли завдяки соціальним мережам, через які і просували нашу кампанію. Ми знімали відеоролики з лідерами громадської думки, розповідали про журнал і кампанії на телеканалах, публікувалися в інтернет-виданнях і робили e-mail розсилку. За весь час нас підтримали громадські лідери, професійні коучі та бізнес-тренера, а також співзасновник асоціації «Туризм Одеса». Зворотний зв'язок полягала тільки в словах підтримки. Але, одна компанія погодилася нам розробити і запустити сайт під ключ, за що ми їм безмежно вдячні.

Як далі бути?

Ми успішно завершили кампанію і тепер твердо впевнені, що в журналі є потреба і він цікавий людям. Крім того, ми стали офіційно зареєстрованим виданням і навіть встигли отримати першу нагороду Спілки журналістів України. Так що, я впевнений, у журнала величезний потенціал і хороші перспективи росту. Найближчим часом плануємо провести презентацію журналу у великих обласних центрах і запустити серію зустрічей з цікавими людьми. Надалі будемо тільки рости, запускати нові рубрики та прагнути інформаційно підтримати максимальну кількість проектів.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх