← Блог

Історія успіху. Книга "Error"

Переглядів: 930    25/01/2018
Історія успіху. Книга "Error"

Ділимося кейсом успішної краудфандингової кампанії з видавництва книги. Художня пригодницька історія талановитої і шалено привабливої письменниці Олександри Камінської вже в перші дні зібрала більше половини необхідної суми. Книга "Error" знайшла неймовірну кількість шанувальників і захоплених відгуків.

Розкажіть, як ви зважилися спробувати краудфандинг в дії?

Пару місяців друзі в Facebook слухали мої розповіді про те, як видати книгу, якщо ти не частина письменницької тусовки, якщо за тебе нікому поручитися в світі відомих людей і якщо твоя книга здається видавцям неприбутковою. Ніяк, тобто. Вони ж запропонували припинити намагатися і зробити все в складчину. По суті, створити передзамовлення на книгу. Мені здається, ніхто не знав, як все це буде загалом.

Звідки дізналися про платформу?

Так трапилось, що один з моїх друзів у Facebook просто прислав мені посилання на платформу. Не мотивуючи і не "продаючи". Потім зі мною зв'язався представник платформи, і ось він уже з пари слів зумів мене переконати до фінальної згоди. Менеджер проектів роз'яснив всі деталі, щоб я ні про що не хвилювалася.

Чому вирішили створити проект і як спочатку уявляли собі роботу над ним?

Як все відбулося в результаті? Я пішла на поводу у друзів :) Якщо вже вони захотіли книгу, що мені втрачати? Перші питання мої були про те, чи висока комісія для "спонсорів" проекту (вона виявилася мінімальною), чи легко їм буде повернути гроші і чи зможу я, у разі чого, доплатити сама.
Як бачите, я взагалі не вірила в успішність і хотіла захистити інтереси друзів.

Чи охоче шанувальники спонсорували проект, і що доводилося робити, щоб все-таки зібрати необхідну суму?

За перші пару днів прийшла майже половина суми. Від чого я 24/7 сиділа з відкритим ротом — оновлюючи сторінку і не розуміючи, як це сталося. Я писала про збір пости у Facebook і вставляла посилання на проект. Навіть на робочому порталі про неї повідомила і закликала допомогти. Розповідала про це при кожному зручному випадку. Не стільки для реклами — а просто тому, що мене розривало від неймовірності того, що відбувається.

На якому етапі знаходиться ваш проект зараз, вже після завершення зборів?

Ми закрили проект днів за 10 до наміченого фіналу. Книга була видана за пару тижнів. Ще два тижні я власними руками підписувала, упаковувала і відправляла кожну. Зараз у мене залишилося ще штук 50.

Чи дала вам краудфандингова кампанія досвід, який може бути корисний в майбутньому?

Це взагалі чи не найкрутіший досвід, після написання книги. Мою стрічку засипало відгуками, фотками з книгою, побажаннями успіху і захопленнями від прочитаного. Ніколи в найсміливіших мріях я не думала, що люди будуть такі раді їй. Що будуть просто так писати хвалебні відгуки і ось це "Пиши ще!". Що чекатимуть продовження. Кожен раз я бачу такий пост і витираю сльози, бо не уявляю, що може бути неймовірніше.

Як взагалі ви можете оцінити подібний проект в Україні?

Мені здається, що це блискучий спосіб повірити в людей. І в себе. І не здаватися на шляху до мрії, думаючи, що спосіб здійснення є тільки один — звичний. Від цього процесу виграють всі — і ті, хто допоміг, і ті, хто своєю вірою і зусиллями створив щось нове, щось дивовижне. Те, чого без тебе і тих, хто в тебе повірили, не сталося б. Мені подобається думати, що це і є спосіб змінювати світ.

Чи погодилися б створити ще один проект і пройти шлях збору грошей знову?

Я пишу другу книгу. Досить тонкий натяк? :)

Слідкуйте за розвитком проекту за посиланням і створюйте власні разом з Na-Starte!

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх