← Блог

Яким буде український краудфандинг у 2018 році

Переглядів: 1695    28/12/2017
Яким буде український краудфандинг у 2018 році

Сьогодні краудфандинг у всьому світі є загальноприйнятим і ефективним способом збору грошей на стартапи. З його допомогою фінансуються як ініціативи по вирішенню соціальних завдань і реалізації невеликих бізнес-ідей, так і інноваційні проекти великих масштабів.
Світовими лідерами на ринку краудфандинга сьогодні стали платформи Gofundme, Kickstarter, Indiegogo. Вони одними з перших почали роботу в даній сфері, залучили мільярди доларів і мільйони учасників в проекти.
Розвиток краудфандинга в Україні знаходиться на початковій стадії. Однак уже має суттєві результати. Давайте уявимо яким він буде і що нас чекає в 2018 році.

Краудфандинг 2018 — тенденції розвитку


У 2018 року будуть затребувані фінансові технології, цифрова освіта, різні інновації у сфері інтернет-речей і штучного інтелекту.
Користувачам необхідна полегшена система роботи з банками і один з одним. Вони потребують спрощення всіх процесів і доступності необхідних ресурсів.
В Україні ж тенденції розвитку краудфандинга мають деякі відмінності від світових. Краудфандінг в українській версії більше про суспільні зміни. У новому році будуть також переважно фінансуватися проекти в галузі охорони здоров'я, культури, освіти і т.д. Технологічні проекти затребувані, проте не знаходять зараз потрібного рівня підтримки.

Чого чекати з ICO?


Ринок криптовалют показав бурхливе зростання в 2017 р і, звичайно ж, вплинув і на ринок краудфандинга. Indiegogo і Kickstarter розділилися в думці щодо використання криптовалют, як методу залучення коштів на платформі. Indiegogo виступили на його підтримку, тоді як Kickstarter вирішили поки обійти цю тенденцію стороною.
Українські краудфандінгові платформи, зокрема Na-Starte, поки планують дотримуватися позиції Kickstarter. Це пов'язано з методами залучення коштів, які використовуються платформами.
На Indiegogo відбувається фінансування як благодійних проектів, так і комерційних, які передбачають передачу частки стартапів їх спонсорам. При даному виді фінансування платформа частково несе відповідальність за успіх краудфандингової кампанії. У той час як Kickstarter підтримує творчі проекти і не може гарантувати, що вони досягнуть поставлених цілей.
Аналогічна ситуація і з українськими платформами. Використання криптовалют вимагає державного регулювання і великих витрат. А значить, вимагає змінити поточний формат роботи і взяти на себе відповідальність за надійність і успішність проектів. Існує безліч внутрішніх факторів, які перешкоджають і уповільнюють розвиток краудфандинга в Україні.

Проблеми краудфандинга в Україні


Повільний темп розвитку і провал багатьох краудфандингових проектів  пов'язані з низкою труднощів:

  • відсутність державного регулювання. Законодавство країни повинно забезпечувати сприятливі умови для підприємництва. В іншому випадку, простежується відтік вітчизняних проектів закордон і слабкий потік інвестицій в країну;
  • нерівномірний доступ до інтернету на території України;
  • низький дохід громадян, люди просто не мают можливості виділяти гроші на фінансування інших проектів, а також розвиток власних;
  • низький рівень знань в сфері краудфандинга, отже, недовіра до даного способу фінансування.

Згодом краудфандинг в Україні набере популярность, розширить свої межі і стане більш звичним для багатьох. І в 2018 році однозначно буде продовжувати розвиватися незважаючи на велику кількість труднощів. Це видно з великої кількості реалізованих українських проектів. Ознайомитися з найуспішнішими за 2017 рік ви можете в блозі.

Краудфандинг надає можливість реалізувати проекти з мінімальними витратами, а також власними зусиллями людей впливати на спільне майбутнє. Твори і дій разом з Na-Starte.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх