← Блог

Ключові відмінності між стартапом і малим бізнесом

Переглядів: 1438    24/05/2018
Ключові відмінності між стартапом і малим бізнесом

Коли ми говоримо про стартапи, найчастіше уявляємо інноваційні технологічні компанії Кремнієвої долини. Якщо мова йде про малий бізнес, то це, як правило, невеликі магазинчики на міських вулицях.
Дуже часто поняття "стартап" презентується як новий малий бізнес. Це абсолютно не вірно. Існує ряд ключових відмінностей між ними. Саме про них піде мова в блозі.Для початку дамо визначення поняттям "стартап" і "малий бізнес".Термін "стартап" (startup), в перекладі означає "початок процесу" або "старт". Його ввів американський підприємець Стів Бланк, який сам створив 8 успішних стартапів. Он визначає стартап, як інноваційний бізнес, продукт, який раніше не існував.

Малий бізнес
 це невелике підприємство або фірма, що характеризується невеликими обсягами виробництва і виручкою, обмеженим штатом персоналу.

Фінансування бізнесу


Стартап зазвичай підтримується групами венчурних інвесторів і бізнес-ангелів. Для отримання фінансування від має зробити дослідження з докладним прогнозом зростання. Pitching стартапу означає демонстрацію бізнес-моделі, яка показує, як це зростання буде досягнуто і як він зможе збільшити його цінність.

Малі підприємства отримують своє фінансування по-іншому. Замість того, щоб звертатися до фірм венчурного капіталу і ангельських інвесторів, малий бізнес покладається на банківські кредити або друзів і сім'ю, щоб підтримувати свій бізнес. Це пов'язано з тим, що малі підприємства зазвичай не планують масштабуватися так само, як стартапи. У них не має гострої необхідності в додаткових раундах фінансування.

Очікування зростання


У стартапів є гостра потреба в швидких темпах зростання. Це важливий принцип, по якому він фінансується. На кожному етапі зростання стартапу потрібна більша кількість інвестицій для досягнення наступного. Ось чому показники кількості користувачів настільки важливі для нього. Вони вказують, який відсоток від його цільового ринку був досягнутий, і наскільки ймовірним є його збільшення.
Рентабельність не настільки важлива, як зростання. Це пов'язано з тим, що інвестиції не обов'язково повертати на відміну від банківських кредитів. Наприклад, Facebook і Twitter на початкових етапах розвитку були неприбутковими кампаніями. Все змінилося, коли вони добре зарекомендували себе на ринку та пройшли через кілька раундів фінансування.


Зростання для малих підприємств не є таким важливим. Вони роблять акцент на створенні умов для стабільного отримання прибутку. На відміну від стартапів, малому бізнесу важливо забезпечити, щоб їхні витрати залишалися низькими. Адже для них не буде додаткових "раундів" фінансування; їхні кредити повинні бути погашені капіталом вчасно. Стартап має орієнтовану на зростання бізнес-модель, тоді як в малому бізнесі використовується більш традиційні моделі.

Фактори ризику та інноваційність


Стартапи найчастіше формуються через необхідність створити щось нове. Це може бути новий продукт, послуга або інноваційний підхід до маркетингу. Це означає, що обсяг роботи, необхідний для створення кампанії, часто значно більше, ніж обсяг роботи малого бізнесу. Це робить стартап набагато більш ризикованою перспективою.

Більшість власників малого бізнесу не створюють нічого нового. У їх підприємств вже є перевірена бізнес-модель, яку з часом вони намагаються вдосконалити. Малі підприємства орієнтовані не тільки на зростання, вони можуть дозволити собі сповільнитися, щоб досягти своєї мети, у стартапів немає такої розкоші.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх