← Блог

Найпоширеніші помилки авторів при створенні проекту. Частина 1

Переглядів: 1092    04/05/2017
Найпоширеніші помилки авторів при створенні проекту. Частина 1

У першій частині ми розглянемо помилки, пов'язані зі складанням опису проекту.


Опис проекту повинен бути написаний грамотною мовою


Так, як би банально це не виглядало. Почнемо з того, що менеджерам проектів дуже часто доводиться поправляти банальні граматичні та синтаксичні помилки і недомовність автора. Якщо в соцмережах та більшій частині інтернету ми можемо писати як завгодно, то тут — постарайтеся викладати свої думки по всім азам української або російської мови.
Проект, опис якого зроблено з помилками, як мінімум відштовхує, а на додачу ще й кидає тінь на репутацію автора.


Опис проекту повинен мати корисну інформацію


Завдання автора — максимально розповісти про свій продукт або ідею. Яким чином прийшла думка його створити, хто над ідеєю працює, які матеріали застосовуються у виготовленні, в чому особливість і які труднощі ви подолали. Звичайно, ідеальний варіант — виходити на краудфандинг з уже готовим продуктом. За статистикою, шанси на успіх у подібних проектів в рази більше. Якщо ж продукт знаходиться навіть не на стадії тестування моделі, а взагалі — більше в думках, доведеться включати на максимум своє ораторське мистецтво і намагатися запалити через слово — вогонь в очах аудиторії.
Дуже важливо не забувати контекст, в якому виникла необхідність збору коштів. Ви намагаєтеся привернути увагу незнайомої людини з мережі. У той же самий час, людина, що перебуває онлайн, одночасно стикається з безліччю відволікаючих чинників, які віддаляють його від вас.
Саме тому ваші перші повідомлення і подача інформації повинні остаточно і безповоротно захопити увагу ваших майбутніх спонсорів.
Після цього вам необхідно зберегти їх інтерес, розповідаючи про новини проекту, історії компанії і процес розробки продукту.
Переконайтеся, що ваша історія має власне «обличчя», а необхідність втілення вашої ідеї відповідає на численні “навіщо?” , “чому?” , “для кого?” “коли?”.


Опис проекту повинен відзначати користь для спонсора


Важливо фокусуватися не тільки на цілі фінансування. Хоча ви займаєтеся залученням коштів виключно для власного проекту, вам потрібно чітко роз'яснити спонсорам, в чому полягає їх вигода в разі успіху. Міркуючи таким чином, ви з великою часткою ймовірності створите потрібний набір винагород, які допоможуть вам зібрати необхідну суму. Пам'ятайте, що винагорода — не просто дарунок, а й щось, тісно пов'язане з вашою історією.
Погляньте на інші успішні кампанії. Ви завжди можете ознайомитися зі сторінками подібних проектів. Це один з кращих способів скласти уявлення про оптимальне оформлення кампанії і списку цікавих винагород.


Опис проекту повинен бути орієнтованим


Так само, як і ваш проект. Адже ви створюєте продукт для якоїсь конкретної аудиторії, відповідно, і опис має бути написано на мові, зрозумілій цій аудиторії.
Це останній пункт. Але за своєю важливістю — це сума всіх попередніх. Як потрібно вміти закривати нецікаву книгу, так само можуть закрити і сторінку з вашим проектом, якщо його опис буде нагадувати нудну статтю. Потрібно чіпляти чимось відразу, з перших рядків. Чим конкретно — залежить від вашого проекту.

Будьте рішучі, думайте, показуйте знайомим, створюйте проект Na-starte.com та обов'язково проконсультуйтеся з менеджером платформи стосовно якості опису проекту. Ваша мета написати настільки спокусливий опис проекту, який ви самі захочете профінансувати.
 

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх