← Блог

Абетка краудфандинга. Частина 2

Переглядів: 654    30/07/2014
Абетка краудфандинга. Частина 2

Оновлення мають стати правилом — рекомендовано писати новини до проекту двічі на тиждень. Статистика говорить про те, що постійно оновлювані кампанії більш успішні. Ставтесь до оновлень, наче до блогу та додавайте фото, відео, коментарі, повідомляйте про прогрес в роботі над проектом. Дякуйте спонсорам в процесі збору коштів — за статистикою в 62 % успішних проектів одні й ті самі люди підтримують ідею двічі або тричі

Офлайн — он-лайнові соціальні мережі працюють лише тоді, коли вони успішно імітують реальні відносини. Задумайтесь ось над чим: ваші друзі та підписчики напевно зможуть пропустити ваш новий твіт чи пост у фейсбуці. Так само далеко не всім цікаво спонсорувати когось он-лайн. Може, варто організувати особистий контакт з потенційними спонсорами, які охочіше погодяться вкласти гроші, дізнавшись про вас в реальному житті?

Подих часу — краудфандингова кампанія звершиться успіхом, якщо вона точно відображає сучасні тенденції та потреби суспільства.

Принцип Парето — 20 % зусиль дають 80 % результату, інші 80 % зусиль приносять остаточні 20 % результату. Це емпіричне правило чудово працює в краудфандингу. Використовуючи цей принцип на практиці, може виявитися, що лише 20 % ваших соціальних контактів принесуть вам 80 % прибутку. Залишилось лише зрозуміти: хто ці люди?

Просити — це, напевне, головна рухома сила краудфандингу. Ви просите людей вкласти гроші в ваш проект, інакше це й не назвеш. Спробуйте подивитись на свій продукт з їхньої точки зору: чому вони мають підтримувати якийсь проект взагалі, чому вони мають звернути увагу саме на ваш проект та чому мають давати вам гроші? Краудфандинг — це більше про відносини між спонсорами та авторами, чим, власне, про проект.

Резонанс — Сет Годін (відомий маркетолог, письменник та оратор) ставить такі запитання стартапам, які готові створювати краудфандингову кампанію: для кого ваш проект? хто в вашій аудиторії є найбільш активним? у що вони вірять? чи брали вони участь в краудфандингу раніше? чи знають вони про ваш проект? чи довіряють вони вам? чи довіряють вони вам достатньо, аби зацікавитися вашим проектом? чи достатній резонанс викличе ваша історія та проект, аби залучити їх до спонсорства? Резонанс — це дуже важливо. Резонанс має бути не лише для аудиторії, але й для вас.

Спонсорство — це таке явище, коли не тільки вас спонсорують, але й ви самі підтримуєте інші проекти. Багато хто з вас вміє просити гроші, але зовсім не вміють їх віддавати. Створюючи проект на платформі, ви навряд чи задумувались над тим, аби хоча б переглянути інші проекти, не кажучи вже про підтримку.

Стислість — швидкі кампанії на 35–40 днів, згідно зі статистикою, мають більші шанси на успіх. Чим довша кампанія зі збору коштів, тим більше зусиль доведеться витратити, аби підтримувати до неї інтерес. Не забувайте також про стислість відео та опису. Головну тезу проекту варто вмістити у 30 секунд відеопрезентації, а все відео скоротити до двох хвилин. Якщо ви бажаєте розповісти більше — напишіть це в оновленнях до проекту. Не потрібно викладати «стіну» тексту на головній сторінці проекту — ніхто це не читатиме. Але обов’язково додавайте подробиці та корисні посилання в оновлення для тих, хто хоче дізнатися більше.

Триматися на хвилі під час всієї кампанії — робота не з легких. Найчастіше основна маса спонсорів приходить на проект в перші та останні дні збору коштів. Якщо в середині кампанії проект стоїть на місці, про нього забувають. Цей період по-справжньому демотивує. Одразу заплануйте свою активність — можете додати нову винагороду, організувати цікаву подію, залучити до проекту інший відомий стартап чи знаменитість.

Щирість — не зачиняйтесь від людей, будьте товариськими, вдячними, показуйте свою пристрасть до справи. Люди підтримують інших, коли вірять в них. Вони ніколи не вкладуть гроші у проект, яким би вартим того та інноваційним він не був, якщо не довіряють його автору. І у вас зовсім трохи часу, аби створити навколо себе ареал довіри. Використовуйте минулу роботу, соціальний капітал, друзів та сім’ю, аби спонсори відчули до вас довіру.

Що їм до мого проекту? Спробуйте зрозуміти, що мотивує людей приймати рішення про підтримку проекту. Напевно, їх мотивація не сильно відрізняється від вашої. Персональний контакт привертає до себе якнайкраще. До того ж, спонсорам дуже подобається знати, що вони отримають винагороду, навіть якщо вона їм в принципі не потрібна. Веселі подарунки змусять посміхнутися і це чудово. Винагороди мають висловлювати вашу подяку і, до того ж, вони стануть рекламою проекту в майбутньому.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх