← Блог

Основні рекомендації до опису проекту

Переглядів: 1266    22/08/2018
Основні рекомендації до опису проекту

Опис проекту має бути написаний грамотною мовою

Так, як би банально це не звучало. Почнемо з того, що менеджерам проектів дуже часто доводиться виправляти банальні граматичні та синтаксичні помилки автора. Якщо в соц. мережах і більшої частини інтернету ми можемо писати як завгодно, тут намагайтеся викладати свої думки за всіма правилами української та російської мови. Проект, опис якого зроблено з помилками, як мінімум відштовхує, а на додачу ще й кидає тінь на репутацію автора.

Опис проекту має бути структурованим

Завдання автора — максимально лаконічно розповісти про свій продукт або ідеї. Яким чином спало на думку його створити, хто працює над ідеєю, які матеріали застосовуються у виготовленні, в чому особливість і які труднощі ви подолали.

Людям дуже складно сприймати об'ємний текст. Тому розділіть текстовий опис на короткі смислові блоки. Радимо застосовувати наступну структуру проекту:

1. Ідея проекту
2. Цілі проекту
3. Етапи реалізації проекту
4. Команда проекту
5. На що потрібні гроші
6. Винагороди для спонсорів


Звичайно, опис не обов'язково має містити всі ці пункти. Кожен проект індивідуальний. Це лише один з найбільш поширених варіантів.

Опис проекту має бути привабливим

Використовуйте якомога більше візуального матеріалу. Якісні фотографії, відео, інфографіка, gif-зображення і т.д. - це саме те, що допоможе утримати увагу читача. Це відмінний спосіб максимально привабливо презентувати свій продукт.

Опис проекту має відзначати користь для спонсора

Важливо фокусуватися не тільки на цілі фінансування. Хоча ви займаєтеся залучених коштів виключно для власного проекту, вам потрібно чітко роз'яснити спонсорам, в чому полягає їх вигода в разі успіху. Міркуючи таким чином, ви з великою часткою ймовірності підберете цікавий набір винагород, які допоможуть вам зібрати необхідну суму. Пам'ятайте, що винагорода - не просто дар, а й те, що тісно пов'язано з історією вашого проекту.

Подивіться на інші успішні кампанії. Ви завжди можете познайомитися зі сторінками подібних проектів. Це один з кращих способів скласти уявлення про оптимальний оформленні кампанії і списку цікавих винагород.

Опис проекту має бути орієнтованим

Так само, як і ваш проект. Ви ж створюєте продукт для якоїсь конкретної аудиторії, відповідно, і опис має бути написано мовою, зрозумілою цієї аудиторії.

Це останній пункт. Але за своєю важливістю - це сума всіх попередніх. Як потрібно вміти закривати нецікаву книгу, так само можуть закрити і сторінку з вашим проектом, якщо його опис буде нагадувати нудну статтю. Потрібно чіпляти чимось відразу, з першого рядків. Чим конкретно - залежить від вашого проекту.

Будьте рішучі, думайте, показуйте знайомим, створюйте проект з Na-starte і обов'язково проконсультуйтеся з менеджером платформи з приводу якості опису проекту. Ваша мета написати настільки спокусливий опис проекту, щоб ви самі захотіли його профінансувати.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх

Whoops, looks like something went wrong.