← Блог

Від зворотного: як зробити проект на платформі неуспішним?

Переглядів: 718    25/02/2014
Від зворотного: як зробити проект на платформі неуспішним?

Якщо вам не вистачає мотивації на прикладах успіху, давайте підемо від зворотного. У цій статті сповідь проектанта-невдахи і трохи шкідливих порад: як в найкоротші терміни добитися повного провалу? Читайте і шукайте себе.


Продумана презентація? Пффф, не чув!


Відразу візьмемо приклад і крок за кроком доведемо його до фіаско. Ідея настільки крута, що навіть не вимагає детальних описів. Двох рядків досить, щоб залучити мільйонну аудиторію. У вас навіть не залишиться сумнівів з приводу спонсорського участі. Адже я точно знаю, що вам це цікаво без всяких статистичних даних, опитувань і аналізу конкурентів.
Ах да, ця платформа вимагає від мене відео. Але для айтішной генія і це не перешкода. Не будемо морочитися, відкриємо PowerPoint, поставимо на фон злого котика, кілька гнівних іконок і смайлів з соціальних мереж — шедевр! Але найголовніше — колосальна економія часу: навіщо щось детально продумувати, якщо моя унікальна ідея зробить все сама за себе?
Думати над винагородами теж не буду. Які тут подарунки? 25 грн — спасибі, 100 грн — спасибі трохи крупніше, 700 грн — велике спасибі і всілякі подячні флюїди автора. Готово! І знову не більше двох хвилин мого дорогоцінного часу.
Підведемо підсумки:
Час — 15 хвилин.
Розумові зусилля — 4%.
Грошові витрати — 0.

Сподіваюся, тепер я можу бути вільним?


Прочитав поради Школи платформи і нічого не зрозумів. Ви хочете, щоб я сам піарив свій проект, розповідав родичам, друзям, ЗМІ, формами, співтовариствам? Серйозно ?! Мабуть, все, що я міг зробити, вже зробив. 15 хвилин — це межа. А люди вже самі почнуть активізуватися. Якщо виникнуть сумніви, чи впораюся я з реалізацією проекту, нехай «погуглять» мене в мережі. Моє портфоліо настільки багато і велике, що представляти навіть крихітну його частина на платформі я не бачу сенсу.
Взагалі, я вважаю, що «художник» не повинен турбуватися ні про що, крім створення нового і прекрасного. Адже я ж створюю цей проект для вас. Значить, це вам потрібно, а не мені. Логічний ланцюг побудовано! Тепер ви розумієте, чому я не збираюся бити у фанфари і кричати на кожному розі про свою ідею? Я ж не шоумен, я — айтішний геній. Світське життя і впізнаваність завдають мені тільки занепокоєння і постійну мігрень.
Якісь відповіді на запитання користувачів, особисте спілкування, подяку спонсорам та поновлення про те, як просувається робота над проектом. Все це просто не для мене: социопата з багаторічним стажем.
Підведемо підсумки:
Час — 0 сек.
Розумові зусилля — 0%.
Грошові витрати — 0.
Зібрані кошти — 0.
 

 

І наостанок кілька порад для початківців стартаперів-невдах (Хочете успіху — робіть все точно навпаки).
•єдина вимога для автора — унікальна ідея. Решта зусиль — зайва трата коштів і жаданого спокою.
•якщо ідея правда хороша, більшого від вас не буде потрібно. Люди самі будуть шукати ваш проект, отримавши сигнал з космосу про те, що він опублікований.
•краудфандинг — це найпростіший спосіб отримати «халявних» грошей. Судить самі: ти просто лежиш на дивані, а твій рахунок тим часом помітно округляється за звичайнісіньке «спасибі».
•зовсім не обов'язково детально і грамотно підходити до питання реалізації проекту. Спонсорам все одно, коли він втілиться в життя, вони будуть чекати стільки, скільки буде потрібно.

Якщо у вас все ще залишилися сумніви, а голова і руки вимагають хоч якихось дій в сторону успіху, ось вам диван, відпочиньте і прийдіть в себе:

 

 

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх