← Блог

Історія успіху: Ebox - настільний портативний екструдеp

Переглядів: 748    27/02/2016
Історія успіху: Ebox - настільний портативний екструдеp

Привіт, я Скороход Роман. Починаючи свій життєвий шлях, як і багато хлопців, хотів бути військовим льотчиком. Після випуску з Луганського Вищого Військового Училища штурманів служив в дальньої авіації. Зараз цей вид авіації з певних причин перестав існувати в Україні. І, відповідно, перестали бути потрібними і фахівці в цій сфері. Звільнившись з лав ЗСУ, в цивільному житті працював в різних сферах. І став замислюватися про самореалізацію.

Як до мене пришла ідея розробки екструдера?

Я давно в пошуку нових і цікавих напрямків. Цікавлюся реінжинирингом, роблю різні системи. Щоб полегшити собі працю, купив 3D-принтер. Пластик тоді дорого коштував. Почав замислюватися, як здешевити витрати на друк. І знайшов у західних колег екструдер для виробництва нитки для 3D-принтерів. На території СНД такого апарату в продажу не було. У крайньому разі, доступного в фінансовому плані. Саме це і підштовхнуло до розробки свого екструдера.

Змайстрував кілька версій, перш ніж екструдер набув того вигляду, який сьогодні не соромно випускати в масштабне виробництво. Краудфандінговой платформою скористався, як і мої західні колеги, для розвитку цього напрямку.

Як проходила краудфандінгова кампанія

Краудфандінговая кампанія тривала два місяці. Саме в цей період і відбувалася основна робота над вдосконаленням екструдера.Паралельно розповідав про свій проект у соц мережах, на форумах. Намагався докладніше його описати, донести основні переваги. Було складно поєднувати все і встигати: часу на збір не так багато, як здавалося на початку. Так як у мене не було досвіду рекламувати проект, більшість моїх прохань розповісти про нього на спеціалізованих сайтах і форумах розцінювалися як реклама, співпрацювати не хотіли. Зворотного зв'язку було не надто багато. В основному, цікавилися проектом чисто з комерційної точки - як купити, скільки доставка і т. д.

Проаналізувавши помилки, вирішив сам просувати проект шляхом написання нейтральних статей на форумах, як би підводити читача до думки, що екструдер з'явився і в наших широтах. Став знімати відеоролики про те, що це хороший і простий в експлуатації екструдер і, найголовніше, доступний в порівнянні з іноземними аналогами.

В кінці кампанії я очікував побачити вже сформовану аудиторію, яка буде дійсно зацікавлена ​​в подальшому розвитку проекту. На щастя, завдяки платформі, такі люди з'явилися - їх мало, але вони є. Зараз спільно йде робота над майбутнім цього маленького дітища. Це було дуже важливо для мене крім отримання коштів.

Як жити після закінчення проекту?

Мабуть, головний девіз: «Йти вперед і не зупинятися». Необхідно далі розвивати проект. Головною метою є розробка споживчого 3D-принтера - без нього не може існувати і екструдер. У цій сфері не варто боятися провалу, тут багато доріг, які ще слабо потовчене і вимагають більш ретельного дослідження.

Необхідно освоювати нові матеріали для 3D-друку. У планах розробка 3D-принтера для друку великих об'єктів. У цій області ще багато чого можна вивчити, вдосконалити і доопрацювати. Одне з найбільш перспективних напрямків на найближче десятиліття. Тільки уявіть, як зміниться наш побут, якщо організувати послуги з великогабаритної 3D-друку в таких галузях, як: автомобілебудування (друк автомобілів, кузовних елементів і т. Д.), Меблевої промисловості (столи, стільці і т. Д.), Дизайнерські проекти (вази, світильники і т. д.).

Перспектива 3D-друку в Україні

Технологія 3D-друку тільки починає набирати обертів, тим більше в Україні. Тут величезне поле для роботи, величезні перспективи. 3D-принтери стають все дешевше і звичайним споживачам стає легше придбати таку іграшку. Для тих, хто використовує 3D-друк в реалізації своїх проектів - це великий крок назустріч новим можливостям. Тому я впевнений, що і мої розробки не залишаться без уваги. І якщо не прямо зараз, то через час це буде «великий вибух».

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх