← Блог

Підсумки 2017: успіхи краудфандинга в Україні

Переглядів: 1371    22/12/2017
Підсумки 2017: успіхи краудфандинга в Україні

Пропонуємо згадати найуспішніші проекти 2017 року, які реалізувалися на українських краудфандингових платформах.

З року в рік колективне фінансування (краудфандинг) стає все більш популярним і найбільш обговорюваним явищем. І це не дивно, адже воно є джерелом безмежних можливостей для інноваторів і стартапів по всьому світу. Тільки за останні три роки на реалізацію проектів за допомогою краудфандинга було зібрано понад 13 млрд дол. по всьому світу.
Поки всі обговорюють успіхи українських стартапів на Kickstarter і Indiegogo, згадаймо досягнення краудфандинга в Україні.

2017 рік приніс багато креативних і значущих проектів:

Зйомки фільму Георгія Делієва «Одесский подкидыш»
Рекордна сума збору за всю історію краудфандинга в Україні. Платформа Na-Starte зібрала на зйомки фільму Георгія Делієва «Одесский подкидыш» 3,7 млн грн (124% від необхідної суми збору). Часто проекти стикаються з проблемою пошуку спонсорів для культурних ініціатив. Особливо гостро ця проблема простежується в індустрії кіно. Причина — відсутність державного фінансування і не виграшні умови з боку кіновиробничих компаній. Продюсерське кіно завжди нав'язує свої стандарти та формати. Приклад Делієва — це сигнальний постріл для українського кіновиробництва, адже саме краудфандинг не тільки дозволить митцю отримати гроші для зйомок, але й надасть йому повну свободу творчості, звільнивши від не завжди професійних побажань продюсерів.

VIDLIKproject освітній соціально-культурний проект
Проект успішно пройшов етап збору коштів на краудфандинговій платформі «Спільнокошт». Він спрямований на розвиток культури в маленьких містах і селах України. Команда проекту складається з досвідчених професіоналів: педагога, психолога, культуролога, акторів, хореографа, музиканта. Вони займаються організацією 10-денних експедицій в різні населені пункти з метою залучення молоді до творчої та соціальної діяльності. А саме: проведення різних майстер-класів, тренінгів, лекцій, створення вистави та арт-простору. У загальній сумі було зібрано понад 43 тис. грн (121% від запланованої суми збору).

Відновлення Підгорецького замку
Ще один великий проект краудфандинговой платформи Na-Starte. Підгорецький замок розташован у Львівській області. Він являє собою величний ренесансний палац, якому майже 400 років. Автори проекту відновлять балконну групу північно-східної сторони замку, що знаходиться у жахливому стані та частково знищена. Зусиллями небайдужих людей було зібрано понад 238 тис. грн (110% від запланованої суми). В даний момент вже було закуплено необхідну кількість будівельних матеріалів та проведено перший етап по відновленню замку. Роботи будуть завершені навесні в більш сприятливу погоду. Ближче до літа у всіх охочих буде можливість насолодитися красою цією унікальною спадщиною української культури.
Нагадаємо, що в період збору коштів на Підгорецький замок, у Франції за допомогою краудфандинга активісти скинулися на покупку старовинного замку Мот-Шанденье, що потребує ремонту.

Відкриті Майстерні / Творча Резиденція ім. Назарія Войтовича
Проект, запущений на краудфандинговій платформі «Спільнокошт», спрямований на створення майстерень в с. Травневе Тернопільської області для активної творчої молоді. Всі зібрані кошти будуть витрачені на перетворення занедбаних приміщень будинку резиденції в робочі відкриті простори для лекцій, майстер-класів, роботи над художніми проектами. Щороку проводитиметься конкурс для вибору найталановитіших митців зі всієї України, які зможуть проживати на території творчої резиденції, працювати з професійними кураторами та втілювати в життя свої ідеї. Спільними зусиллями на проект було зібрано 125 тис. грн (125% від запланованої суми).

Щороку в Україні запускаються сотні крутих проектів різних напрямів. Краудфандинг надає можливості для їх реалізації з мінімальними витратами. І що важливо — дозволяє колективно впливати на зміни в суспільстві, культурі та економіці України. Кожен з нас може внести свій вклад в спільне майбутнє. Зроби перший крок разом з Na-starte!

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх