← Блог

Де взяти гроші на стартап?

Переглядів: 771    12/02/2014
Де взяти гроші на стартап?

Початківці-стартапери рано чи пізно стикаються з проблемою пошуку грошей для реалізації своїх ідей. І на цьому моменті багато хто забуває, що перш ніж хтось прийме рішення вкластися в проект необхідно донести його цінність і підкріпити це реальними цифрами. Кожен вид фінансування має свої особливості в цьому плані. Перейдіть нижче і дізнайтеся який з варіантів залучення грошей в стартап вам більше підходить.


Варіанти фінансування для стартапів


Друзі та сім'я як і раніше є вашим найкращим джерелом як для кредитів, так і для акцій. Вони, як правило, будуть менш вимогливі до умов договору та самого проекту. Одне застереження: не дивлячись на те, що ви маєте справу з друзями / родичами, оформляйте угоду з належною юридичною строгістю. Заздалегідь підготовлений бізнес-план значно полегшить ваше співробітництво.
Банківські кредити. Перше місце, куди підприємці йдуть за грошима — це банк. В даному випадку ви повинні підготувати детальний бізнес-план, який покаже куди буде йти кожна копійка позики. Також потрібно мати напоготові необхідні документи, які доведуть, що ваш проект вигідний і враховані всі ризики. У даного варіанту є істотний недолік. Банку необхідна застава, яка грошово дорівнюватиме вашому кредиту. Таким чином банк страхує себе на випадок, якщо проект не реалізується успішно.
Венчурне інвестування для багатьох є відмінним варіантом фінансування. Венчурні інвестори — це професіонали з різних сфер, які готові вкладати гроші і ресурси переважно в стартапи. Вони мають великі можливості для того, щоб допомогти бізнесу стати успішним.
Звичайно, у цього варіанту теж є недоліки. По-перше, венчурні інвестори шукають великі можливості і стабільність, а це означає, що компанії буде потрібна сильна команда людей і великі грошові вкладення. Ви повинні бути готові до сильного контролю і втручанню з їх боку. Тому якщо ви не готові до змін і хочете зберегти свою ідею в її первісному вигляді, можливо, це не кращий варіант для вас.
Бізнес-ангел дуже схожий на венчурного інвестора, але готовий вкладати кошти в стартап на більш ранніх етапах. Він не так ретельно контролює розвиток проекту і усвідомлює можливі ризики. Однак мають у своєму розпорядженні менші фінанси і ресурси в порівнянні з венчурними інвесторами.
Краудфандинг — це порівняно нове явище, яке стрімко набирає популярність у всьому світі. Цей інструмент дозволяє організувати збір коштів на реалізацію креативних, новаторських ідей і проектів від широкого кола осіб. Весь процес збору відбувається на спеціалізованих майданчиках - краудфандингових платформах. Варто відзначити, що на відміну від благодійності краудфандинг передбачає наявність винагород для спонсорів (backers) проекту.
Переваги краудфандинга:
• взаємодія з потенційними спонсорами проекту через краудфандингову платформу в онлайн-режимі;
• можливість застосування авторами різних моделей фінансування і видів винагород для спонсорів проекту;
• запуск проекту на платформі абсолютно безкоштовний. У разі успішного завершення проекту платформа і платіжні системи отримують сервісні комісії, які заздалегідь прораховуються перед запуском проекту. Тому краудфандинг — це тест для проекту без ризиків для бюджету.
Детальніше дізнатися про те, що являє собою краудфандінг ви можете в нашому блозі.


Як підійти до вибору варіанту фінансування?


Для того, щоб визначити, який із них вам варто вибрати, дайте відповідь на наступні питання:
• Чи є потреби проекту короткостроковими або довгостроковими?
• Як швидко ви зможете погасити кредит або забезпечити повернення інвестицій?
• Вам потрібні всі гроші зараз або частинами протягом декількох місяців?
• Чи готові ви прийняти на себе весь ризик, якщо ваша компанія не досягне успіху, або ви хочете розділити з ким-то ризики?
Відповіді на ці питання допоможуть вам визначити який варіант найбільш вдало підходить для вас і вашого проекту.

Існує безліч каналів фінансування для вашого проекту. Підготуйте бізнес-план і починайте діяти. Хтось врешті-решт скаже вашій ідеї «Так». Спробуйте створити проект на платформі Na-starte вже зараз!

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх