← Блог

Стартап-інкубатори

Переглядів: 1351    20/04/2018
Стартап-інкубатори

У кожного стартапера є певні таланти, знання і навички. Однак, він не може вміти все. Коли починаєш будувати стартап, то потрапляєш в абсолютно новий світ, який вимагає знати більше, ніж ви можете собі уявити: складання фінансових планів і маркетингових стратегій, досвід пошуку і управління командою, ведення операційної діяльності.

І це лише мала частина того, що потрібно вашому стартапу! Необхідно мати великий спектр знань в абсолютно різних напрямах.Стартапи мають невелику кількість робочої сили, але потребують виконання величезної кількості завдань. З вирішенням цієї проблеми допомагають стартап-інкубатори.


Отже, що ж вони являють собою?


Інкубатори це, як правило, компанії, що спеціалізуються на допомозі підприємцям-початківцям в становленні і розвитку своїх стартапів. Інкубатори можуть варіюватися в залежності від секторів, в яких вони спеціалізуються і пропонованих послугах. Є інкубатори, які орієнтуються виключно на технологічні проекти, інші  на фінтех, треті шукають популярні стартап-тенденції і залучають новачків з будь-якого сектора. Спектр послуг інкубаторів також може дуже різнитися.

Які найбільш поширені послуги інкубатора?


· Допомога в основах бізнесу та комплексні програми навчання

· Облік / фінансове управління

· Допомога з презентаційними навичками

· Зв'язки зі стратегічними партнерами

· Доступ до ангельських інвесторів або венчурного капіталу

· Надання консультацій, менторів та наставників

· Розробка маркетингової стратегії

· Консультації з управління інтелектуальною власністю та юридична допомога
 

Проте ми вважаємо, що однією з найкращіх можливостей, які дає інкубатор, є практичний досвід презентації проекту. Бо дуже часто саме через невміння якісно представити свій стартап втрачається велика кількість потенційних інвесторів.Скільки коштуватимуть послуги інкубатора?
 

Звичайно, за таку допомогу вашому стартапу необхідно заплатити. Деякі інкубатори просять певну суму грошей за надані послуги. Однак в більшості випадків мова йде про 5-15% від суми залучених інвестицій чи частки в компанії.
Наприклад, інкубатор Spherik отримує 3,14% від суми залучених коштів, які підприємець отримав протягом року після допомоги компанії. Проте, в Україні є і безкоштовні для підприємців програми, наприклад, наші партнери з інкубатора "1991". Його витрати покриває фонд Western NIS Enterprise Fund. Також радимо звернути увагу на організації WannaBiz і AgroChallenge.

Безумовно, ви можете зробити все самостійно. Але без належного досвіду і допомоги фахівців це потребує дуже багато часу. Інкубатор допомагає прискорити процес розвитку. Так що інкубація дійсно допомагає вам як в короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх