← Блог

Все, що необхідно знати про MVP для стартапів

Переглядів: 1230    11/12/2018
Все, що необхідно знати про MVP для стартапів

Що робити, якщо у вас є ідея продукту, але ви не впевнені, що зможете успішно її реалізувати? Виведення нового продукту на ринок — це завжди великий ризик. Мінімально життєздатний продукт (MVP) допоможе перевірити, чи дійсно ваш продукт потрібен.

Що являє собою MVP?

MVP (minimum viable product) — це новий продукт, який володіє тільки найважливішими характеристиками, необхідними для задоволення найперших користувачів. Ця методика розробки має широке застосування і може бути використана для веб-продукту або будь-якого іншого.

MVP не означає сирий продукт, створений в поспіху. MVP — це робочий продукт, здатний розв'язати 
основну проблему споживача, але не здатний розв'язати більш дрібні проблеми. Якщо головною проблемою є, наприклад, необхідність освітити простір, то свічка може вирішити цю проблему, але не може забезпечити довгострокового рішення. Електричні лампочки можуть вирішити ці дві проблеми, в той час як світлодіодні та люмінесцентні лампочки не тільки забезпечують довгострокове освітлення, але і пов'язану з цим проблему енергоспоживання.
 


MVP у порівнянні з прототипом

Існує поширена помилка про те, що MVP є прототипом вашого продукту/ послуги. Але це не так!
Основна відмінність між MVP і прототипом полягає в тому, що MVP є першою версією вашого фактичного продукту(з обмеженими функціями), тоді як прототип — це тільки перший сирий варіант вашого фактичного продукту, який необхідний для перших етапів тестування.

 


Джерело зображення: How to Build an MVP from Spark Solutions

Навіщо стартапу MVP?

1.Зниження ризиків

Досить ризиковано відразу створювати остаточну версію продукту. Важко передбачити, чи окупляться витрати грошей, часу і зусиль на новий проект. Починаючи свій стартап з випуску MVP ви зможете уникнути великих ризиків. Так, він вимагає деякого фінансування, але не настільки великого як фактичний продукт. Мінімально життєздатний продукт дозволяє перевірити, наскільки успішною і прибутковою є ваша ідея і чи варто вкладати гроші в подальшу розробку продукту/ послуги. Які зміни необхідно внести.

2.Привернути увагу

Після того, як ваш MVP був представлений на ринку, він може привернути увагу потенційних спонсорів, інвесторів і зацікавлених людей, які готові надати фінансову підтримку. Цей щасливий поворот долі може забезпечити майбутнє для вашого проекту.

3.Мінімальний час виробництва

Період створення MVP(наприклад, цикл розробки мобільних додатків) займає менше часу, ніж очікування, поки весь набір функцій, які ви хочете включити, буде створений і протестований.

Крім того, користувачам додатків зазвичай не потрібні всі опції — 35% функцій, як правило, ніколи не використовуються, а 19% використовуються рідко. Беручи це до уваги, немає сенсу витрачати дорогоцінний час на менш популярні з них. І як ви знаєте, час — це гроші. Концепція MVP дозволяє скоротити час запуску проекту, концентруючись тільки на ключових функціях.

4.Швидка поява на ринку

Оскільки MVP вимагає менше часу для виробництва, він виходить на ринок швидше, ніж продукт, що повністю функціонує. Це означає, що ви почнете отримувати прибуток і зворотний зв'язок раніше. Споживачі вже будуть насолоджуватися вашим мінімально життєздатним продуктом і водночас ви будете продовжувати працювати над його поліпшеними версіями. Вихід на ринок раніше також дає вам вигідну позицію стосовно ваших конкурентів, які не могли випередити вас з подібним продуктом.

5.Зворотний зв'язок

Зворотний зв'язок дозволяє вам адаптувати ваш продукт до того, що хочуть від нього споживачі, а не до того, що хочете ви. Таким чином ви порівнюєте ваші пропозиції з ринковим попитом. MVP дозволяє отримувати відгуки від перших користувачів і враховувати їхню думку.

Стартап-проекти певною мірою є піонерами у своїй ніші та ви не можете передбачити результат з 100% точністю. Зворотний зв'язок дає вам цінні практичні дані на ранніх етапах вашого бізнесу, щоб направляти ваші майбутні зусилля, час і гроші у правильному напрямку.

Як ви бачите, мінімально життєздатний продукт надзвичайно вигідний, коли мова йде про стартапи. Він дозволяє найбільш точно адаптувати продукт під потреби ринку, а також отримувати прибуток швидше при менших витратах.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх