← Блог

Зарубіжні краудфандингові платформи

Переглядів: 1126    23/11/2018
Зарубіжні краудфандингові платформи

Краудфандинг став популярним засобом отримання фінансування для реалізації своєї ідеї або проекту. Це відмінний спосіб оцінити попит на продукт, так як люди будуть фінансувати тільки те, що їм дійсно цікаво.

Сьогодні діють тисячі краудфандингових платформ по всьому світу. Кожна спеціалізується на різних категоріях проектів. У цьому блозі ми розповімо про найбільш відомі майданчики громадського фінансування.
 


 


Kickstarter


Ця платформа орієнтована на фінансування творчих стартапів, а саме розміщує такі категорії проектів: мистецтво, комікси, ремесла, танці, дизайн, мода, кіно і відео, їжа, ігри, журналістика, музика, фотографія, видавництво, технології і театр.

На сьогоднішній день близько 13,9 млн осіб підтримали проекти на платформі. У загальній сумі зібрано понад 3,39 млрд на реалізацію найнесподіваніших ідей. Неймовірно, але одному хлопцю вдалося зібрати понад 50 тис. доларів для того, щоб приготувати картопляний салат.

Платформа діє по системі фінансування "Все або нічого". Це означає, що автор встановлює конкретну суму, яка необхідна для реалізації проекту. Якщо поставлена ​​мета не досягається, автор не отримує зібрані кошти — вони повертаються спонсорам.

Комісія платформи від успішно зібраних коштів становить 5%, також 3-5% стягується платіжними система від кожного пожертвування. Час проведення краудфандингової кампанії встановлюється до 60 днів.

Донорам можуть бути обіцяні різні ексклюзивні подарунки в обмін на їх пожертвування, однак ви не можете пропонувати будь-які частки або «акції» в успішних проектах.

Найбільш профінансовані проекти: розумний годинник Pebble Time ($ 20 338 986), Coolest Coolers ($ 13 285 226), Kingdom Death: Monster 1.5 ($ 12,393,139)
Найбільш профінансований додаток: Fluent Forever ($ 587 785), додаток для вивчення мов.Indiegogo


Indiegogo — це найбільша платформа, яка спеціалізується на підприємцях. Вона почала свою діяльність в 2007 році і зібрала понад 1 млрд доларів на технологічні, інноваційні, творчі та соціальні проекти. Автору проекту надається допомога на кожному етапі — від концепції до маркетингу.

Комісія Indiegogo також становить 5% від зібраних коштів. Для благодійних проектів пропонується більш вигідна комісія. На відміну від Kickstarter, на платформі діє гнучка система фінансування. Вона дає вам можливість отримати зібрані кошти навіть якщо ви не досягли поставленої мети. Краудфандингові кампанії обмежені терміном збору коштів до 60 днів.

Платформа також співпрацювала з MicroVentures, пропонуючи варіант інвестицій в акціонерний капітал. Малий бізнес мав можливість зв'язатися з ангельськими інвесторами або на ранньому, або на пізньому етапі фінансування. Мінімальний внесок інвесторів становив 100 доларів. З 2011 року на майданчику було залучено понад 160 інвестицій на суму понад 100 млн доларів.

Найуспішніші проекти: Flow Hive ($ 13 289 097), вулик, де бджоляр може добувати мед, не турбуючи бджіл; Ubuntu Edge ($ 12 814 196), високотехнологічний смартфон.GoFundMe


Це платформа, яка зібрала найбільшу кількість пожертвувань, працюючи з 2010 року. Їх сума перевищує 5 млрд долларів. Вона налічує більш, ніж 35 млн донорів по всьому світу і підтримує практично будь-яку ініціативу, включаючи захист тварин, освіту, медицину, надзвичайні ситуації, благодійність, бізнес і поїздки.

Комісія платформи становить 0%, стягується тільки 2-3% від кожного пожертвування. Автору проекту не потрібно встановлювати чіткий термін збору коштів. Деякі проекти продовжують фінансуватися з року в рік. Платформа запускає понад 1000 проектів в місяць і об'єднує людей з різних куточків світу. Якщо ти потребуєш допомоги або прагнеш допомогти іншим — тобі на GoFundMe.

З кожним роком з'являється багато нових спеціалізованих краудфандингових платформ. Обирайте ту, яка більш підходить для вашого проекту. І не забувайте уважно ознайомитися з усіма умовами і діючими комісіями платформи для, щоб уникнути несподіваних сюрпризів.

ПОДІЛІТЬСЯ:


Наверх