Авторам

Комісія

Яку комісію бере Na-Starte?

Агентська комісія платформи Na-Starte сплачується лише в тому випадку, якщо проект збирає 100 або більше відсотків суми. Комісія складає 8 % від суми.

Скільки коштує створення проекту на платформі Na-Starte?

Створення проекту на платформі Na-Starte є абсолютно безкоштовним.

Скільки складає комісія платіжних систем?

В платіжних системах комісійні відсотки можуть варіюватися. В будь якому разі, під час поповнення рахунку на платформі чи підтримки проекту відсоток за користування платіжною системою вираховується автоматично.


Обновлення проекту

Що таке оновлення проекту?

Оновлення — це новини про процес роботи над проектом. Повідомлення про свіжі новини проекту необхідні, аби налагоджувати спілкування між автором та спонсорами, зберігати інтерес до проекту та показувати його розвиток. З допомогою оновлень можна налагодити зворотній зв’язок, дізнатися, що хотіли б бачити спонсори в проекті, відповісти на питання зацікавлених людей.

Які медіафайли можна розміщувати в розділі «Оновлення»?

В розділ «Оновлення» можна додавати фото, відео та музичні композиції.

Як спонсори дізнаються про оновлення?

Спонсори автоматично отримують повідомлення про оновлення у вибраних чи підтриманих проектах.


Як запропонувати проект

Чи можу я надіслати більше одного проекту на модерацію?

Це можливо. Однак для повноцінної роботи над проектом рекомендуємо спочатку повністю завершити один, а потів починати інший. Декілька проектів одночасно можуть не дозволити досягти максимальних успіхів в жодному з них.

Скільки потрібно часу, аби запустити проект?

За умовою, що ідея та цілі проекту були чітко продумані заздалегідь, процес створення проекту триватиме декілька хвилин. Якщо всі поля заповнено вірно та опис проекту відповідає всім Правилам платформи, за 1–2 дні проект буде офіційно запущено. В протилежному випадку процес може тривати декілька тижнів чи місяців залежно від активності автора.

Чи можу я показати комусь проект до його початку?

Попередній перегляд оформлення проекту доступний одразу після його надсилання на модерацію. Цю сторінку ви можете показувати будь-якій людині, якщо хочете впевнитися в правильності заповнення форми та дізнатися, як виглядає презентація сторонніми очима.

Як мені запропонувати проект?

Достатньо обрати розділ «Створити» в верхньому меню та пройти всі запропоновані кроки створення. Якщо якесь поле викликало труднощі чи просто ще не готове для заповнення, його можна залишити на потім — достатньо натиснути кнопку «Зберегти» і повернутись до створення проекту наступного разу. Після виконання всіх вимог проект надсилається на модерацію.

Мій проект не прийняли, хоча він відповідає критеріям, представленим в Угоді користувача. Що можна зробити?

Автор проекту обов’язково отримає повідомлення від модератора з описом причин відхилення. З усіма питаннями та проханнями про повторний перегляд проекту автор може звернутися безпосередньо до менеджера, що закріплений за його проектом.

Чи можу я редагувати проект, що знаходиться на модерації?

Під час модерації проект можна змінювати та редагувати. Після запуску проекту для внесення змін доведеться звертатись до менеджера. Проте пам’ятайте, що змінювати суму та термін збору коштів після запуску вже не можна.


Вимоги

Чи необхідно мати банківський рахунок?

Аби почати проект, автору необхідно мати відкритий банківський рахунок.

Чи можу я запропонувати спонсорам зменшення податкових зобов’язань в обмін на фінансову підтримку?

Ні

Чи можу я використовувати банківський рахунок когось з моїх знайомих чи родичів?

Тільки в тому випадку, якщо ця людина має безпосереднє відношення до проекту. Ви маєте надати документи або письмову згоду цієї людини на участь у проекті.

Чи є вікові обмеження для авторів проектів?

Автором проекту може бути лише повнолітня людина, яка може надати документ, що засвідчує особу.

Де я можу знайти поради для створення проекту?

Поради щодо створення проекту викладені у курсі навчання Na-starte.


Медія

Чи необхідно завантажувати відео?

Відео є однією з вимог платформи. Це наочна презентація, де автор та всі учасники проекту можуть розповісти про основну ідею. Для багатьох спонсорів перегляд ролику прийнятніше за читання довгого тексту. Тому проекти з відео отримують набагато більше шансів на успіх. Питання про сценарій, способи зйомки, допомогу можна надсилати нашій команді.

Чи необхідно завантажувати відео?

Максимальний розмір відео для завантаження на платформу — 50 Мб.

Яким має бути максимальний розмір зображення?

Максимальний розмір зображення для завантаження на платформу — 2 Мб.

Чи можу я завантажити відео після запуску проекту?

Додавання відео є обов’язковою умовою під час створення проекту.

Чому я не можу завантажити відео?

Відео може не відповідати вимогам платформи до формату та розміру файлу.

Чи можу я змінити відео проекту?

Так, змінити завантажені медіаматеріали можна після проходження модерації під час редагування проекту.

Чи можу я використовувати матеріали з інших сайтів?

Використовувати можна лише ті матеріали, що знаходяться у вільному доступі та не захищені законом про авторське право.

Як зняти ефективне відео?

Ефективний відеоролик — це необов’язково виключна якість зображення та красиві монтажні фільтри. Головне завдання ролику: доступно розповісти про проект та мотивувати спонсорів на фінансування.
Відео має містити стислу розповідь про себе (не забувайте, що ви цікавите спонсорів виключно в якості автора проекту, який впорається з поставленим завданням і якому можна довіряти). За бажанням можна розповісти про всю команду, яка працюватиме над проектом.

Головний акцент необхідно зробити на опис самого проекту. Тут ви повністю маєте розкрити ідею та мету. Спробуйте показати прототип готового продукту.
Не забувайте розповісти у відеоролику про винагороди. Оберіть для цього найбільш цікаві подарунки в якості додаткової мотивації.


Оформлення проекту

Чи існує максимальна сума фінансування?

Єдине обмеження щодо суми — здоровий глузд самого автора. Проте варто пам’ятати, що надміру велика сума викличе недовіру потенційних спонсорів до можливості успіху проекту. Натомість надто малий бюджет може здатися недостатнім для реалізації проекту і виготовлення винагород.

Чи потрібно пропонувати винагороди?

Винагороди — обов’язковий крок для створення проекту. Платформа працює за принципом взаємної співпраці. Спонсори не роблять акціонерних внесків, але й не можуть бути благодійниками. Винагороди — свого роду звіт про зроблену роботу та додаткова мотивація для фінансування.

Чи можна редагувати проекти після закінчення фінансування?

Після закінчення проекту редагувати можна, звернувшись до менеджера платформи. Також можна продовжувати додавати оновлення до свого проекту та показувати результати роботи.

Чи може мій проект зібрати більше, ніж було заявлено спочатку?

Так

Чи можу я знову запустити проект в разі недостатнього фінансування?

В такому випадку автор може зробити роботу над помилками, дослухатися до думок користувачів, вдосконалити проект чи кінцевий продукт та знову пройти процес створення проекту з його подальшою модерацією.

Що відбувається, якщо проект збирає вказану суму до дати закінчення фінансування?

Автор може надати заяву менеджеру проекту на зупинку збору коштів, або продовжити збирати гроші до закінчення терміну фінансування.

Чи можу я змінити суму фінансування після запуску проекту?

Ні. Після запуску проекту не можна змінити ані суму, ані тривалість проекту.

Як довго проект зберігається на сайті?

Навіть після завершення проект не видаляється з платформи. Автори можуть продовжувати інформувати спонсорів про роботу над проектом, а також про нові задуми.

Чи можна видалити проект?

Запущений проект видалити з платформи не можна. Окрім випадків, коли менеджери платформи отримують скарги користувачів на проект через порушення авторських чи інших прав разом з незаперечними доказами

Якщо я розповім про свій проект, як я можу бути впевненим, що мої ідеї не вкрадуть?

Всі проекти платформи Na-Starte доступні для повного ознайомлення всім користувачам. Тому захист особистого авторського права залишається за конкретним автором проекту. Проте майте на увазі, що красти ідею, яка вже знаходиться в розробці, немає сенсу. Адже автор оригінальної ідеї знаходиться на декілька кроків попереду, і показувати таємниці виробництва зовсім не потрібно.

Чи можу я зв’язати свій проект з корпоративним аккаунтом у соціальних мережах?

Платформа Na-Starte підтримує зв’язок проектів лише з особистими аккаунтами.

Яким чином мені змінити свої платіжні реквізити?

Платіжні реквізити редагуються в розділі «Рахунок».

Чи можна скасувати збір коштів?

Автор може зупинити збір коштів за умови, якщо в проекту немає жодного внеску. Для цього необхідно зв’язатись з менеджером проекту.


Виногорода

Хто пропонує винагороди?

Винагороди пропонує автор проекту.

Чи можу я змінити дату доставки винагород?

Дата доставки може бути змінена в разі, якщо жоден спонсор ще не обрав дану винагороду. Тому до питання терміну доставки необхідно підходити серйозно вже на стадії формування проекту.

Чи існує мінімальна та максимальна вартість винагороди?

Мінімальна вартість — 1 грн. Максимальну межу встановлює автор проекту. Варто пам’ятати, що вища вартість винагороди вимагає дорожчих та ексклюзивніших подарунків.

Я не можу зберегти винагороду. Що робити?

Перевірте правильність заповнення всіх полів опису винагород. Зверніть увагу на заповнення дати, регіону доставки та кількості винагород.

Чи можу я запропонувати обмежену кількість товарів?

Так, кількість винагород можна обмежити залежно від можливостей автора проекту.

Що можна пропонувати в якості винагород?

Винагородою може бути все, що безпосередньо пов’язане з проектом, починаючи з листа з подякою до примірника готового продукту. Все залежить від вартості винагороди та можливостей проекту. Обмеження в пропонуванні винагород описані в Правилах платформи.

Що таке дата доставки винагороди?

Це час, коли ви плануєте завершити роботу над проектом та підготувати всі винагороди до відправки.

Що робити, якщо я не можу точно вказати дату доставки?

В такому разі в описі проекту слід додати замітку про причини, від яких залежить термін доставки винагород.

Що не можна пропонувати в якості винагороди?

З обмеженнями щодо винагород можна ознайомитися в Правилах платформи.

Як мені отримати додаткову інформацію про учасників (адреса, розмір одягу), аби надіслати їм винагороди?

Вся доступна інформація в профілях спонсорів буде надана адміністрацією платформи. Інші деталі можна запитати особисто у спонсорів з допомогою відкритих каналів зв’язку.


Відповідальність

Чи маю я відповідати на питання спонсорів?

Відповіді на питання спонсорів допоможуть не лише залучити фінансування, але й дадуть зрозуміти автору проекту помилки, незрозумілі моменти та неправильну побудову стратегії проекту. Тому відповідати на всі питання необхідно оперативно та в повному обсязі.

Чи можу я дізнатись, чому мій проект було заблоковано?

Звичайно. Якщо проект буде заблоковано модератором, користувач отримає лист на вказану під час реєстрації електронну адресу з поясненням причин блокування та порадами для виправлення помилок.

Що робити, якщо я не встигаю надіслати винагороди спонсорам до вказаної дати?

Довіра до автора в цьому питанні залежить від нього самого. Радимо про всі труднощі з винагородами відверто розповідати спонсорам. А щоб уникнути можливих проблем, пов’язаних з виробництвом, службами доставки та іншим, краще заздалегідь встановити такий термін доставки, який би враховував всі форс-мажори.

Яку інформацію необхідно розміщати на сторінці проекту?

Спонсори охоче довірятимуть проекту, автор якого надав найбільше інформації. Сторінка проекту має обов’язково містити ємний та зрозумілий опис. Відповідально підійдіть до обґрунтування необхідної суми. Не забувайте постійно розповідати про новини проекту.

Хто несе відповідальність за виконання обов’язків стосовно проекту?

Автор проекту.


Грошові перекази

Чи можу я використовувати рахунок юридичної особи чи індивідуального підприємця?

Так, під час оформлення проекту в одному з останніх етапів необхідно вказати рахунок, який буде за ним закріплено. Саме тут є можливість обрати різновид рахунку з запропонованих варіантів.

Мій проект було успішно профінансовано, але гроші досі не перерахували. Що робити?

В разі успішного завершення менеджер вашого проекту запитає деталі платіжних реквізитів. Залежно від суми затримка виплат може складати до двох тижнів.

Чи необхідно сплачувати податки з отриманої суми?

За бажанням автора платформа може самостійно сплатити податки з суми. Для фізичної особи державний податок складає "19,5% (НДФЛ - 18%, 1,5% військовий збір)" від суми. Для юридичної — 5–7 % залежно від роду діяльності.

Наверх